Înscrierea în clasele întâi şi pregătitoare

Pentru părinţii care nu aparţin zonei arondate şcolii noastre:
În perioada 20-27 martie se completează cererea-tip de înscriere în clasa I sau pregătitoare pe locurile rămase libere de către toţi părinţii care optează pentru şcoala noastră şi  care au domiciliul în altă circumscripție școlară (Chiar dacă au depus cerere din toamnă, se vor prezenta la şcoală pentru completarea noului formular şi semnarea acestuia).

Studiaţi calendarul înscrierilor inserat  mai jos.
Conform OMECTS nr. 3064/19.01.2012 şi adresei ISJ Bacău, pentru anul şcolar 2012-2013 în Şcoala Nr. 10 Bacău sunt aprobate:
– pentru clasa  pregătitoare – 4 clase – 100 elevi
– pentru clasa I – 4 clase – 100 elevi.
În această perioadă, şcoala noastră efectuează un recensământ pe străzile arondate (str. Pictor Andreescu, str. Toamnei, str. Cornişa Bistriţei, str. Alecu Russo bl. 42, 44, 46, str. Mărăşeşti, bl. E1-E7, 110, 114).
Informaţii suplimentare despre înscrierea copiilor găsiţi şi  aici.