Slujbă de pomenire a eroilor neamului la Monumentul şcolii

Joi, 24 Mai, elevii şcolii noastre au participat la slujba de pomenire a eroilor. Evenimentul a fost organizat de preot prof. dr. Constantin Leonte de la Parohia “Sfântul Gheorghe” Bacău şi de profesorii de religie ai unităţii noastre.

Aceste momente sunt de pioasă aducere aminte a faptelor de eroism ale strămoşilor noştri. Monumentul este ridicat in cinstea eroilor din cartierul nostru, căzuţi în luptele primului război mondial, perioada 1916-1918..

După slujba de pomenire, elevii clasei a IV-a A au depus flori la monument, în timp ce ansamblul coral al şcolii a intonat cântece specifice acestui moment. Este unul din momentele care ne înalţă moral, care ne ajută să fim mai buni.

Această prezentare necesită JavaScript.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s