1 Iunie, sărbătorit în Bacău

Sute de scolari din municipiul Bacau au participat vineri, de Ziua Internationala a Copilului, la deschiderea festivalul “Arlekin” 2012. Evenimentul este deja o traditie care a ajuns la cea de a XVII-a editie. De la ora 10.00 festivalul a inceput cu Parada Copiilor, formata din scolari si prescolari, insotiti de fanfara si majoretele Colegiului de Arta “George Apostu”, pe traseul, stadion – Primaria Bacau. Aici au fost asteptati de primarul Bacaului. Consiliul elevilor a multumit primarului Romeo Stavarache pentru sprijinul acordat la organizarea festivalului.

La acest eveniment, ca în fiecare an, au participat şi elevii şcolii noastre.

Această prezentare necesită JavaScript.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s