Noutăţi privind înscrierea elevilor

Şedinţă cu părinţii

Luni, 1 aprilie 2013, ora 17, va avea loc şedinţa cu părinţii, pentru a discuta detalii despre înscrierea copiilor în clasa I / clasa pregătitoare.
Se va prezenta oferta şcolii prin distribuire de pliante şi părinţii vor fi informaţi despre rezultatele şi beneficiile educaţiei la clasa pregătitoare în cadrul şcolii din anul şcolar 2012-2013, se va prelucra metodologia şi calendarul de înscriere a copiilor în clasa pregătitoare  pentru anul şcolar 2013 – 2014.

Program înscriere

Program evaluare psihosomatică

Ziua porţilor deschise

Miercuri, 3 aprilie 2013, între orele 9.00-15.00, are loc la Şcoala Gimnazială Nr. 10 „Ziua Porţilor Deschise“. Această manifestare se adresează, în primul rând, părinţilor viitorilor elevi ai clasei pregătitoare  din anul şcolar 2013 – 2014, aceştia având ocazia să cunoască mai bine cadrele didactice ale şcolii, dotarea şi planurile de viitor ale instituţiei noastre de învăţământ.
PROGRAMUL ACTIVITĂŢILOR ZILEI:
9.00 – DESCHIDEREA – oaspeţii sunt întâmpinaţi de cadrele didactice ale şcolii
10.00 – 15.00 – Invitaţii sunt aşteptaţi să viziteze sălile de clasă unde se va desfăşura activitatea clasei pregătitoare .
Se va prezenta oferta şcolii prin distribuire de pliante şi părinţii vor fi informaţi despre rezultatele şi beneficiile educaţiei la clasa pregătitoare în cadrul şcolii din anul şcolar 2012 – 2013, se va prelucra metodologia şi calendarul de înscriere a copiilor în clasa pregătitoare pentru anul şcolar 2013 – 2014.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s