Educaţie rutieră

În cadrul evenimentului național „Săptămâna prevenirii criminalității“, s-a desfășurat în școala noastră, pe 4 octombrie 2013, o activitate pe teme rutiere, în colaborare cu Biroul Rutier Bacău.

Elevii clasei a II-a D, coordonați de doamna director prof. Boca Luminița și doamna prof. înv. primar Solomon Elena, au participat cu interes la această activitate interactivă, în care au fost prezentate reguli pentru circulația pietonilor și a bicicliștilor, au fost exemplificate accidente de circulație în care au fost implicați copii și analizate cauzele care au condus la producerea lor și modalitațile de prevenire a acestora.

Un copil prevenit e un copil salvat!