Cetăţean român – cetăţean european

În perioada 18-24 noiembrie 2013 a avut loc a XIV – a ediţie a „Festivalului Naţional al şanselor tale” – o săptămână a educaţiei permanente, desfăşurată sub genericul „Cetăţean român – cetățean European”. Pentru a marca acest eveniment, elevii claselor a II-a C și a II-a D, îndrumați de doamnele prof. înv. primar Iscu Gabriela și Solomon Elena și doamna bibliotecară Rojniță Angelica au organizat o expoziție de pictură cu tema: „Europa prin ochi de copil”. Principalele obiective ale acestui eveniment au fost valorificarea creativităţii elevilor și implicarea acestora în activităţi de învăţare informală și non-formală.

Această prezentare necesită JavaScript.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s