Din nou, Eminescu…

Eminescu 2014Pe 15 ianuarie 2014, începând cu ora 11, la biblioteca Şcolii Gimnaziale Nr.10 Bacău, s-a desfăşurat o activitate dedicată aniversării lui Mihai Eminescu. La manifestare au participat elevii claselor a V-a B, a V-a D, a VI-a C, a VII-a C şi a VIII-a C, precum şi membrii Cenaclului literar Zbor invers din şcoală. Activităţile din program au cuprins:recital de poezie, o dezbatere pe tema actualităţii scrierilor lui Mihai Eminescu, o secvenţă muzicală inspirată din creaţia eminesciană, interpretată de corul şcolii, coordonat de de profesoara Marinela Potîrniche şi un concurs despre viaţa şi opera lui Mihai Eminescu. La organizarea acestor activităţi educative au contribuit profesoara Iulia Jicu şi bibliotecara Angelica Rojniţă, beneficiind de aprecierile conducerii şcolii, director prof. Luminiţa Boca şi director adj. Elena Rotariu.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s