Ziua Francofoniei, sărbătorită la Şcoala Gimnazială Nr.10

Elevii clasei a V-a D a Şcolii Gimnaziale Nr. 10 Bacău au sărbătorit Ziua Internaţională a Francofoniei printr-o activitate organizată de catedra de limba franceză a unităţii de învăţămant, profesor Muscalu Lăcrămioara, ce a constat într-o prezentare power-point despre francofonie, expoziţie cu desene, tricouri pictate şi panouri, concurs cu întrebări pe teme de francofonie şi valorile sale.

 

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s