Cătălina Ţampău şi Alin Beca – finalişti la „Românii au talent”

CampioniElena Cătălina Ţampău, s-a nascut la Bacău, pe 03 august 2001. Este elevă la Şcoala Gimnazială Nr. 10 Bacău si este legitimată la ASOCIAŢIA CLUBULUI DE DANS SPORTIV AUTHENTIC DANCE SPORT 2007 din localitate. Alin Andrei Beca, s-a născut în Bacău pe 29 martie 2000. A fost elev la şcoala noastră şi în prezent învaţă la Şcoala „Spiru Haret”. Este legitimat la aceeaşi asociaţie sportivă.
Campioni naţionali şi medaliaţi cu bronz la campionatele mondiale, Alin Beca şi Cătălina Ţampău au arătat ca dansul sportiv este un show în sine atunci când este pus în scenă aşa cum trebuie. „Un moment sclipitor şi la propriu şi la figurat, unul dintre cele mai încărcate de pasiune momente”, i-a lăudat Andi pe dansatori, iar Mihai Petre a plusat: „A fost un moment foarte bun, îi cunosc pe ei de când erau foarte mici, talentul trebuie întotdeauna susţinut de munca asiduă”.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s