Premii la Concursul Cangurul

Şi în acest an Şcoala Gimnazială Nr.10 Bacău se poate mândri cu doi învingători la Concursurile „Poveştile Cangurului” şi „Cangurul Lingvist”. Este vorba despre elevii Matei Alexandru Popa clasa a VI-a A, coordonator prof. Manolachi Ionela şi Mădălina Popovici din clasa a VII-a B, coordonator prof. Alexandru Ilinca, care s-au întors acasă cu premiul al II-lea şi o tabără naţională în staţiunea hunedoreană Straja.
Proba de baraj s-a desfăşurat recent la Colegiul Naţional „Sfântul Sava” din Bucureşti, organizat în parteneriat cu MEN, Fundaţia pentru integrare Europeană „Sigma” şi Institutul pentru Dezvoltarea Evaluării în Educaţie, concursurile educaţionale „Poveştile Cangurului” şi „Cangurul Lingvist” au ca scop promovarea stadiului şi utilizarea limbilor moderne, prin intermediul concursurilor şcolare.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s