Noutăţi pentru anul şcolar 2014-2015!!!

 Dragii noștri (elevi, părinți, bunici…),

Festivitatea de deschidere a anului şcolar 2014-2015 va avea loc în data de 15 septembrie 2014, de la ora 10. Vă asteaptă cu brațele deschise doamna director IULIA JICU, doamna director-adjunct ELENA AMARINOAIE, cadrele didactice dornice de revedere.

Vă așteptăm cu drag!

Bine de știut!!! Pe 15 septembrie elevii se întorc la şcoală după vacanţa cea mare. Anul şcolar 2014-2015 va avea 177 de zile de cursuri şi 34 de zile de vacanţă, fără cele din vacanţa de vară, potrivit structurii aprobate de Ministrul Educaţiei Naționale.  Cursurile claselor a VIII-a se încheie în data de 12 iunie 2015.

calendar cu structura an scolar

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s