INVITAŢIE ANIVERSARE 50 DE ANI DE ŞCOALA 10

Dragii noștri,

La 15 septembrie 1964 își deschidea porțile Școala de 8 ani nr. 10 Bacău. Acum, la împlinirea a 50 de ani de la înființare, avem deosebita plăcere de a vă invita să luați parte la festivitățile prilejuite de jubileul Școlii Nr. 10 Bacău, care vor avea loc vineri, 10.10.2014, la Teatrul de Vară „Radu Beligan” din Bacău, începând cu ora 16.00. Vă invităm, așadar, să ne fiți alături, înnobilând, prin prezența dumneavoastră acest eveniment, la care au confirmat participarea personalități marcante din lumea academică, din administrația locală și județeană, universitari, teologi, medici, artiști, oameni de cultură, jurnaliști, sportivi de performanță, profesori, absolvenți, părinți și elevi.

De asemenea, vă așteptăm la școală miercuri, 8 octombrie 2014, între orele 11 și 13 (Ziua porților deschise)!

Sărbătoarea din acest an, Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău – 50 de ani de excelență, stă sub semnul responsabilității, întrucât tradiția ne obligă să ducem mai departe realizările generațiilor anterioare. Ea nu e doar prilej pentru manifestări festive, ci și îndemn pentru a promova cele 10 valori fundamentale care ne-au definit de-a lungul unei jumătăți de veac și pe care ni le asumăm acum, într-o ștafetă simbolică: ambiție, cunoaștere, curaj, devotament, generozitate, optimism, pasiune, perseverență, profesionalism și voință.

Cu deosebită considerație,
Director,
Prof. Iulia JICU
Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău
Str. Pictor Andreescu, nr. 1
0234.583120, 0745.396052
www.scoalazece.ro

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s