Tineri reporteri pentru mediu

Școala noastră participă la concursul internațional „Tineri reporteri pentru mediu” (Young Reporters for the Environment).

Iată, în acest sens, filmul „Invazia mașinilor” realizat de Bîra Iulia şi Mǎgirescu Valentina, clasa a VIII-a B, dar și un articol intitulat „Rolul apei pe Pământ” / ”The Role of Water on Earth”, scris de Corlătianu Iasmina, clasa a VI-a C:

Eleva Drăgan Silvia de la clasa a VIII-a C a realizat filmul ”Reduce the Wasthe of Energy”:

Elevele Hrib Luciana şi Creţu Daria de la clasa a VIII-a B au realizat filmul ”Be Clean, Be Green”:

Elevele Chirnog Lavinia şi Ţepeş Ana de la clasa a VIII-a C au realizat filmul ”More Rush Than People”: