Olimpicii noștri naționali

Ioana        Şcoala Gimnazială Nr.10 Bacău se poate mândri cu cele două eleve, Barcan Ioana (clasa a VIII-a C) şi Iancu Irina (clasa a V-a B), care s-au calificat la faza naţională a Olimpiadei de Religie, cultul ortodox şi, respectiv, la faza naţională a Olimpiadei de Lingvistică. Ioana Barcan va susţine pe 7 martie proba specifică fazei naţionale la Piteşti, eleva fiind îndrumată şi susţinută de către dna prof. Irina Leonte, iar Irina IancuIrina va pleca în perioada 24-26 aprilie la Focşani unde se organizează faza naţională a Olimpiadei de Lingvistică, ea fiind pregătită de dna prof. Anişoara Ivu (matematică) şi de dna prof. Sînzîiana Dumea (limba română). Ambele eleve sunt pregătite temeinic, manifestând aplecare spre disciplinele de concurs, dar, mai ales, sunt călăuzite de dorinţa de a dovedi că şcoala are valoare şi că prin muncă, perseverenţă şi un dram de visare poţi ajunge departe… înscriindu-ţi numele în cartea Şcolii.

        Mult succes şi nu uitaţi că dascălii voştri vă sunt alături!

Un gând despre „Olimpicii noștri naționali

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s