Arhive zilnice: 16 aprilie 2015

Mențiune națională la olimpiadă

Valoarea nu ține cont de vârstă!IMG_2985 (2)

După ce s-au clasat pe primul loc județean, echipajul de clasa a III-a, format din elevele Ioana Daria Cristea și Andreea Aaniței, îndrumate de doamna Ana Hodoroabă, au obținut mențiunea națională la olimpiada de educație civică. Rezultatul lor este excelent, având în vedere că s-au „luptat” pentru el cu elevi de clasa a IV-a, mult mai experimentați în domeniu. Mai multe detalii despre acest concurs găsiți aici.

Locul I național

cupa

Olimpiada Națională de Religie a adus un binemeritat loc I în școala noastră. Ioana Barcan a fost singura care a pășit pe cea mai înaltă treaptă a podiumului de la clasa a VIII-a. Felicitări ei, părinților (doamna Barcan Carmen este învățătoare la clasa a II-a) și doamnei profesoare care a îndrumat-o, Irina Leonte.

Mai multe detalii despre eveniment puteți consulta aici.