Micii olimpici la limba şi literatura română

Astăzi a avut loc la noi în şcoală etapa finală a Concursului judeţean Micii olimpici la limba şi literatura română, competiţie cu tradiţie, organizată de Inspectoratul Şcolar Judeţean Bacău pentru elevii claselor a IV-a.

Cei mai buni şcolari la limba română din judeţ s-au confruntat cu un test de 90 de minute. Rezultatele obţinute de ei vor fi postate în centrele de concurs, contestaţiile putând fi depuse tot acolo, luni, 18.05, între orele 12.00 şi 14.00. Punctajele finale vor fi postate pe site-ul ISJ Bacău.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s