GALA EXCELENȚEI – Ediția I, 19 iunie 2015

Dragii mei,

Vă mulțumesc tuturor, copii, părinți, învățători și profesori, pentru ziua minunată de astăzi!
Dragi părinți, vă mulțumesc pentru că ați fost alături de noi în număr copleșitor de mare și pentru căldura, de data aceasta la figurat, pe care am simțit-o venind dinspre dumneavoastră și care, în același timp, ne motivează si ne obligă!
Dragi copii, vă mulțumesc pentru felul de 10 în care v-ați comportat în toate momentele festivității de astăzi, pentru că sunteți ai noștri și sunteți minunați, pentru ca sunteți mândria si imboldul nostru de a face bine!
Dragi colegi,vă mulțumesc pentru implicare și dăruire, pentru faptul că existați și faceti ca Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău să fie un spațiu al excelenței!
Vă doresc tuturor o binemeritată vacanță frumoasă, pe care să o umpleți cu clipe de poveste si de povestit!
Vă amintesc faptul că, in luna iulie, școala noastră vă așteaptă la O VARĂ DE 10 (școala de vară).

Vă îmbrățișez cu drag!
Director, prof. Iulia JICU