Lumina Math 2015-2016

Miercuri, 20 ianuarie 2016, la Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău s-a desfășurat premierea elevilor participanți la Concursul Internațional Lumina Math. La festivitate au participat elevii premianți din județul Bacău, cadrele didactice coordonatoare, părinți. Premiile au fost înmânate de inspectorii de matematică de la ISJ Bacău, doamna Cora Nechita și domnul Adrian Cosma.

Munca și perseverența elevilor și profesorilor școlii noastre au fost răsplătite cu numeroase premii. Astfel, din cele 5 tabere oferite ca premii la nivelul județului Bacău pentru clasele primare, 4 au fost obținute de elevii școlii noastre. Fericiții câștigători ai premiilor celor mari sunt:

– Cristea Ioana, clasa a IV-A a, înv. Ana Hodoroabă
– Imbrea Maria-Francesca, clasa a III-a B, înv. Alina Mareș
– Rusu Rareș, clasa a II-a B, înv. Ionel-Cătălin Diaconu
– Ivan Andrei-Cristian, clasa a II-a B, înv. Ionel-Cătălin Diaconu

Coordonatori concursului Lumina Math din școala noastră, doamna prof. Anișoara Ivu și doamna înv. Gabriela Iscu, au afirmat că rezultatele elevilor sunt mai mult decât îmbucurătoare, premiile numeroase dovedind atât implicarea elevilor, cât și profesionalismul și dăruirea cadrelor didactice ale școlii noastre.

Felicitări tuturor participanților!