Fără ură, cu toleranță

22 martie 2017. Școala Gimnazială Nr. 10 Bacău. „Fără ură, cu toleranță”.

O temă provocatoare, oameni frumoși și o sală de clasă devenită neîncăpătoare. Discuții aprinse pe o temă de interes general: bullying-ul. Dorință vie de a găsi soluții. Bucuria lucrului împreună: copii, părinți, reprezentanți ai Complexului de Servicii pentru Intervenție în Domeniul Protecției Familiei și a Drepturilor Copilului Bacău, cadre didactice. Cântece, baloane, bucurie… Și o concluzie cu ton mobilizator: Fii și tu FĂCLIE!

Mulțumim elevilor, părinților, invitaților, partenerilor media și coordonatorilor inimoși ai activității, prof. Iuliana Ghinea (inițiator), prof. Tatiana Hamad, prof. Costela Bejan (colaboratori)!