PROGRAM – ZILELE SCOLII GIMNAZIALE NR.10 BACAU – 9-11 octombrie 2011

Dragi copii, părinți, bunici, vă așteptăm în perioada 9-11 octombrie 2017 la manifestările prilejuite de ZILELE ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 10 BACĂU!

PROGRAM – ZILELE SCOLII GIMNAZIALE NR.10 BACAU

09.10.2017 , ora 12.00:    DESCHIDEREA OFICIALA-ZIUA PORTILOR DESCHISE

(invitati: parinti, bunici, cadre didactice)

ATELIERELE EXCELENȚEI

  1. ‘’SCOALA PRIN OCHI DE COPIL’’- ATELIER DE ORIGAMI SI QUILLING- responsabili Oana Birzu, (primar),Boca Luminita( gimnaziu)- sala 4A
  2. CERCUL DE CREATIE ‘’MAINI DIBACE’’- expozitie si atelier de lucru-responsabili Dana Rebegea(primar), Luiza David(gimnaziu)
  3. ‘’SCOALA MEA IN CULORI’’- desene ale elevilor- responsabili Emil Ciuche si Muscalu Lacramioara(gimnaziu)-sala 0B
  4. ‘’ROSTURI SI POVESTIRI ROMANESTI’’- expozitie de obiecte traditionale, costum popular, obiecte de artizanat-responsabili Roxana Soțu, Lia Chelaru, Sinziiana Dumea, Irina Bostanescu si atelier de pictat pe linguri de lemn-resposabil Karpfen Ramona-sala 4B
  5. VERNISAJ- tablouri ale elevilor Scolii 10- Stupu Smaranda-8C, Turcu Catinca-4B-responsabili Diaconu Catalin (primar) si Nestian Viorica(gimnaziu)-sala 2C
  6. CROSS-CURRICULAR CUT- atelier interdisciplinar de matematica si lb. Engleza-responsabili Anisoara Ivu, Tatiana Hamad, Viorica Nestian-cls 5B,5D-sala 0D

 10.10.2017, ora 19.00: Noaptea Luminilor

(invitati: parinti, bunici, cadre didactice)

  1. ‘’Seven o’clock tea’’- vizionare film – sezatoare la un ceai cald (Viorica Neștian și 5B, Luiza David, Cătălin Diaconu, Roxana Soțu și 5C, Ana Sicinschi și 5A, Sînzîiana Dumea și 7A).
  2. UN 10 IN CULORI-JOCUL LUMINILOR- jocul bratarilor luminoase- -responsabil Gabriela Ciobanu și 5A, 5B, 5C și 7A.
  3. Surpriză.

 11.10.2017, ora 12.00, sala de sport a Școlii 10:   MICII ARTISTI DE (LA) 10

(invitati: parinti, bunici, cadre didactice)

 PROGRAM ARTISTIC sustinut de elevii Scolii Nr.10-invitati parinti, bunici, cadre didactice,elevi

  1. Majoretele Scolii 10
  2. Solisti vocali- Diaconu Aida- 5 A+ Tania Pricope-5A-muzica usoara
  3. Dans de societate- Miron Maria-7C
  4. Solisti vocali- Cibotaru Silviu-3B+ Sotu Rebeca-3B- muzica usoara
  5. Dans de societate- Alexa ndru Bertea- 4A
  6. Solistvocal – Simon Teodora- 6A-muzica usoara
  7. Solist instrumental- vioara- Bolohan Medeea- 2A
  8. Solist instrumental-pian- Popescu Ioana-5B
  9. Solist vocal- Iancu  Roberta- 6B-muzica usoara
  10. Solist vocal-Hodina Ilinca- 8 C-muzica usoara
  11. Solist vocal- Carp Giulia-0B-muzica populara
  12. Solist vocal-Barjoveanu Victor- 1D-muzica populara
  13. Solisti vocali-Stupu Ilinca si Aghirasimoae Teodora-5D-muzica usoara

Vă așteptăm cu drag!

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s