CENTRUL DE EXCELENȚĂ – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 BACĂU – ANUNȚURI ÎN ATENŢIA CADRELOR DIDACTICE, COPIILOR ŞI PĂRINŢILOR

În acest an şcolar, 2017-2018, la Centrul de excelenţă se vor înfiinţa grupe de lucru pentru copiii cu tulburări specifice de învăţare – dislexie, disgrafie, discalculie, în vederea recuperării deficienţelor.

Sâmbătă, 11.11.2017, de la ora 9, la Şcoala Gimnazială Nr.10 Bacău, va avea loc evaluarea iniţială a acestor copii. Se pot prezenta elevi ai claselor I-V cu intelect normal, cu sau fără certificat CES. Rezultatele de la evaluarea iniţială vor fi comunicate individual părinţilor.

După constituirea grupelor de lucru, activitatea cu elevii se va desfăşura la Şcoala Gimnazială Nr. 10 Bacău, sâmbăta, de la ora 9 până la ora 11 conform calendarului.

Vă aşteptăm cu drag şi vă dorim mult succes!

Coordonator,
Psiholog Bălan Gabriela (tel. 0740.032351)
Director,
Prof. Iulia Jicu