Arhive pe autori: iuliajicu

GRUPA MICĂ 2018-2019

GRUPA MICĂ A
An școlar 2018-2019

Prof. înv. preșc.: MĂTĂSARU LAVINIA, 0741209734
FOLTEA MARIA CRISTINA, 0741690585

1. BIBIRE T.V. NATALIA IOANA
2. BOTEZATU I. CEZARA
3. CAIA M. NICOLAS TEODOR
4. COȘTIUG M. RAREȘ ANDREI
5. DIACONU C. MARIA SOFIA
6. DINU O. CLAUDIU
7. FURTUNĂ A. ARIANA IOANA
8. HODOROABĂ ZIAN FLORIN
9. IFTODI R. ȘTEFAN
10. IȘTOC A. DACIAN
11. MAMAIȚ I. DAVID IONUȚ
12. NISTOR G. EDUARD VALENTIN
13. PUIU F. LEONARDO COSTIN
14. ROTARU F. IANIS ȘTEFAN
15. RUSU S. MAIA NICOLETA
16. SPULBER A. ELIZA MARIA
17. TANISLAV C. DAVID MIRCEA

ȘEDINȚĂ CU PĂRINȚII: MIERCURI, 5 SEPTEMBRIE 2018, ORA 16.00 (CLĂDIREA 3, PARTER)

***

GRUPA MICĂ B

Prof. înv. preșcolar Nastasă Nicoleta – 0746495931
Prof. înv. preșcolar Pascu Tudorița – 0744425486

1. AGOP SAMIRA MARIA
2. BREAHNĂ INGRID ȘTEFANIA
3. BUNDUC EDUARD ȘTEFAN
4. CIURCANU TEODORA
5. CRĂCIUN EDUARD ȘTEFAN
6. CRIHAN DARIA IOANA
7. CIUHAT DAVID
8. ENACHI ANASTASIA
9. HAIDĂU GEORGIA ANASTASIA
10. LAZĂR ȘTEFAN
11. MACADAN ANASTASIA
12. MARDAR MATEI GABRIEL
13. MOȘNEGUȚU DRAGOȘ ANDREI
14. NECULAU MARIA IOHANNA
15. PAȘCU ANASTASIA
16. PINTILIE COSMIN GABRIEL
17. RADU TUDOR IOAN
18. SIMON RAREȘ AUGUSTIN
19. SPIRIDON ALEXANDRU IOAN
20. STOICA TEODOR
21. TATARU SEBASTIAN ANDREI
22. VOROVENICI VICTOR GABRIEL

ȘEDINȚA CU PĂRINȚII, MIERCURI, 5.09.2018, ORA 16:00
CLĂDIREA I (etaj)

***

GRUPA MICĂ C

Educatoare:
Ambăruș Alexandra-Mădălina 0749506993
Țărucă Roxana-Maria 0771380126

1. ALBU M. LUCA-ANDREI
2. AVĂDĂNII F. DAVID-ȘTEFAN
3. CHILIANU C. RUXANDRA-IOANA
4. CHIRAZIC LUPU R. SANTINO
5. CHITIC I. PATRICK-ALEXANDRU
6. COZMA R. ALEXANDRU
7. DANCĂU E. MARIA-FRANCESCA
8. DUDU TEODORESCU I. AMALIA-IOANA
9. HERGHELEGIU MIRUNA
10. LĂCĂTUȘU S. DARIA
11. MARCU I. BOGDAN-ANDREI
12. MARIN D. MARIA
13. MORUZEA R. SOFIA
14. NICA EDUARD-IOAN
15. PÂNZARU G. ALEXIA-ȘTEFANA
16. RĂDUȚĂ I. MIHNEA-MARIAN
17. RĂSLOAGĂ R. ANDREI-COSMIN
18. ȘUFARU I. IOANA-MARIA

Ședință cu părinții miercuri, 5.09.2018, ora 16:00!
Clădirea 4 (parter)

Reclame

INFORMAŢII REFERITOARE LA ÎNSCRIEREA LA  GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 21-STRUCTURĂ A ŞCOLII GIMNAZIALE NR. 10 BACĂU AN ŞCOLAR 2018 -2019

Şcoala Gimnazială Nr. 10 Bacău, vă transmite următoarele informaţii referitoare înscrierea în învăţământul preşcolar :

  • În anul şcolar 2018-2019 au fost aprobate de către ISJ Bacău următoarele grupe:

– grupa mică        – 3 grupe, 56 de locuri

– grupa mijlocie   – 2 grupe

-grupa mare        – 2 grupe

  • Documente necesare înscrierii la grupa mică:

– dosar cu şina

– cerere tip

– dovada de vaccinări copil

– adeverinţă medicală pentru ambii părinţi cu starea de sănătate

– copie după buletinele părinţilor şi originalul

– copie după certificatul de naştere copil şi originalul

– adeverinţă de salariat pentru ambii părinţi

 

CALENDARUL ÎNSCRIERII ÎN ANUL ŞCOLAR 2018-2019

 

Înscrierile se vor  derula la Şcoala Gimnazială Nr. 10, de luni până vineri, între orele 10.30-18.00, în două etape:

Etapa I: 21 mai-08 iunie 2018

Etapa a II-a: 25 iunie-27 iulie 2018.

 

         În cazul în care există mai multe solicitări decât numărul de locuri se aplică criteriile generale şi specifice de departajare:

  • existenţa unui frate/a unei surori al/a copilului, înmatriculat/ă în Şcoala Nr. 10/Grădiniţa Nr. 21;
  • serviciul părinţilor în zona grădiniţei;
  • părinte/tutore unic întreţinător de familie;
  • apropierea de domiciliul copilului;
  • existenţa unui certificat medical de încadrare în grad de handicap a copilului.

Vă aşteptăm cu drag!

Director,

Prof. IULIA JICU

INFORMAŢII UTILE PENTRU ÎNSCRIEREA LA CLASA PREGĂTITOARE AN ŞCOLAR 2018-2019

 

Şcoala Gimnazială Nr. 10 Bacău vă transmite următoarele informaţii referitoare la înscrierea la clasa pregătitoare:

  • 4 clase pregătitoare aprobate-120 de locuri;
  • Documente necesare înscrierii la clasa pregătitoare:

– dosar cu şină

– cerere tip

– dovada de vaccinări

– copie după buletinele părinţilor (şi originalul)

– copie după certificatul de naştere alcopilului (şi originalul)

 CALENDARUL ÎNSCRIERII LA CLASA PREGĂTITOARE PENTRU ANUL ŞCOLAR 2018-2019

  • Ziua Porţilor Deschisereferitoare la înscrierea copiilor în învăţământul primar pentru anul şcolar 2018-2019 va avea loc în data de 7.03.2018,  în intervalele orare 1000-1200  şi 1600-1800   (profesori însoţitori: Oana Bîrzu, Cătălin Diaconu, Carmen Marin)
  • Şedinţele de informare şi consiliere a părinţilor copiilor din Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 21 care vor fi cuprinşi în anul şcolar 2018-2019  în învăţământul primar vor avea loc în ziua de 6.03.2018, după cum urmează:
  • grupa mare A-ora 16-1615
  • grupa mare B +C – ora -1615-1630 (în sala de clasă a grupei mari B)

 Înscrierea se va realiza în două etape:

  • Etapa I:

8 martie 2018- 26 martie 2018

Completarea cererilor de înscriere la clasa pregătitoare se va realiza după următorul program: Luni-Vineri -orele 8-18

30 martie 2018 – Afişarea candidaţilor înmatriculaţi după prima etapă.

Continuă lectura

ÎN ATENȚIA ELEVILOR PROMOVAȚI LA CENTRUL DE EXCELENȚĂ NR. 1 (ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 BACĂU) ÎN ANUL ȘCOLAR 2017-2018

Activitatea cu elevii promovați la Centrul de excelență nr. 1 Bacău va începe sâmbătă, 14 octombrie 2017, de la ora 9.00. Activitatea durează 2 ore.

Elevii participanți sunt rugați să aibă la ei un caiet pentru disciplina la care au promovat, instrumente de scris și o mapă pentru fișele de lucru.

Vă așteptăm cu drag și vă dorim mult succes!

Coordonator,
Prof. înv. primar Andreea Lupașcu

Director,
Prof. Iulia Jicu

PROGRAM – ZILELE SCOLII GIMNAZIALE NR.10 BACAU – 9-11 octombrie 2011

Dragi copii, părinți, bunici, vă așteptăm în perioada 9-11 octombrie 2017 la manifestările prilejuite de ZILELE ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 10 BACĂU!

PROGRAM – ZILELE SCOLII GIMNAZIALE NR.10 BACAU

09.10.2017 , ora 12.00:    DESCHIDEREA OFICIALA-ZIUA PORTILOR DESCHISE

(invitati: parinti, bunici, cadre didactice)

ATELIERELE EXCELENȚEI

  1. ‘’SCOALA PRIN OCHI DE COPIL’’- ATELIER DE ORIGAMI SI QUILLING- responsabili Oana Birzu, (primar),Boca Luminita( gimnaziu)- sala 4A
  2. CERCUL DE CREATIE ‘’MAINI DIBACE’’- expozitie si atelier de lucru-responsabili Dana Rebegea(primar), Luiza David(gimnaziu)
  3. ‘’SCOALA MEA IN CULORI’’- desene ale elevilor- responsabili Emil Ciuche si Muscalu Lacramioara(gimnaziu)-sala 0B
  4. ‘’ROSTURI SI POVESTIRI ROMANESTI’’- expozitie de obiecte traditionale, costum popular, obiecte de artizanat-responsabili Roxana Soțu, Lia Chelaru, Sinziiana Dumea, Irina Bostanescu si atelier de pictat pe linguri de lemn-resposabil Karpfen Ramona-sala 4B
  5. VERNISAJ- tablouri ale elevilor Scolii 10- Stupu Smaranda-8C, Turcu Catinca-4B-responsabili Diaconu Catalin (primar) si Nestian Viorica(gimnaziu)-sala 2C
  6. CROSS-CURRICULAR CUT- atelier interdisciplinar de matematica si lb. Engleza-responsabili Anisoara Ivu, Tatiana Hamad, Viorica Nestian-cls 5B,5D-sala 0D

 10.10.2017, ora 19.00: Noaptea Luminilor

(invitati: parinti, bunici, cadre didactice)

  1. ‘’Seven o’clock tea’’- vizionare film – sezatoare la un ceai cald (Viorica Neștian și 5B, Luiza David, Cătălin Diaconu, Roxana Soțu și 5C, Ana Sicinschi și 5A, Sînzîiana Dumea și 7A).
  2. UN 10 IN CULORI-JOCUL LUMINILOR- jocul bratarilor luminoase- -responsabil Gabriela Ciobanu și 5A, 5B, 5C și 7A.
  3. Surpriză.

 11.10.2017, ora 12.00, sala de sport a Școlii 10:   MICII ARTISTI DE (LA) 10

(invitati: parinti, bunici, cadre didactice)

 PROGRAM ARTISTIC sustinut de elevii Scolii Nr.10-invitati parinti, bunici, cadre didactice,elevi

  1. Majoretele Scolii 10
  2. Solisti vocali- Diaconu Aida- 5 A+ Tania Pricope-5A-muzica usoara
  3. Dans de societate- Miron Maria-7C
  4. Solisti vocali- Cibotaru Silviu-3B+ Sotu Rebeca-3B- muzica usoara
  5. Dans de societate- Alexa ndru Bertea- 4A
  6. Solistvocal – Simon Teodora- 6A-muzica usoara
  7. Solist instrumental- vioara- Bolohan Medeea- 2A
  8. Solist instrumental-pian- Popescu Ioana-5B
  9. Solist vocal- Iancu  Roberta- 6B-muzica usoara
  10. Solist vocal-Hodina Ilinca- 8 C-muzica usoara
  11. Solist vocal- Carp Giulia-0B-muzica populara
  12. Solist vocal-Barjoveanu Victor- 1D-muzica populara
  13. Solisti vocali-Stupu Ilinca si Aghirasimoae Teodora-5D-muzica usoara

Vă așteptăm cu drag!